Drobiazgi

// //


Pytacię się często czym jest szczęście i czy jesteście szczęśliwi? Dużo z nas myśli, że będziemy szczęśliwi jeżeli osiągniemy pewengo dnia to co zaplanowaliśmy. Studia, Kariera,partner, założenie rodziny, status społeczny, pewna suma na koncie itd. itd. Oczekiwanie na wielkie wydarzenia, które zdarzają się za rzadko albo wcale, bo byc może ich doczekanie nie jest nam pisane.
Myśle, iż niektórzy z nas nigdy nie będą czuć się szczęśliwi - wieczne czekanie i koncentracja na konkretnych przyszłościowych planach doprowadza to tego, że nie dostrzegujemy pięknych, małych rzeczy...


Szczęście można spotkać codziennie i wszędzie. Mnie uszczęśliwiają drobiazgi: słonce zaglądające do mojego pokoju, uśmiech nieznajomego, smak mojej porannenj kawy, żarty mojego brata, zapach ulubionego perfum, spontaniczność dobrego przyjaciela, wymiana spojrzeń, która nie potrzebuje słów czy też  bawiące się dziecko powodują, że uśmiecham się do samej siebie. Nasza codzienność nie będzie szara jeżeli przestaniemy czekać:)
To jest moja recepta na bycie sczęśliwym. 

"Bo nie żyję ani w przeszłości, ani w przyszłości. Dla mie istnieje tylko dzisiaj i nie obchodzi mnie nic więcej. Jeśli kiedyś uda ci się trwać w teraźniejżości, staniesz się szczęśliwszym człowiekiem."

Paulo Coelho >> Alchemik2 Kommentare:

Denise hat gesagt…

Zgadzam się z Tobą całym sercem! piękne, jak myślałeś dzieląc się z nami. dziękuję! (Sorry --> GOOGLE-TŁUMACZ :D)

FoxesandFairies hat gesagt…

Sehr sehr gerne geschehen! Und ihr habt es euch erst recht verdient - ich mag diesen Blog jetzt schon sooo gerne! :-*

Liebe Grüße

Schneewittchen